Wordpress ortam ekleme ve upload sorunu
Wordpress ortam ekleme ve upload sorunu
Sponsor Alanı

WordPress ortam ekleme ve upload sorunu |

Wordpress ortam ekleme ve upload sorunu çözümü

Wordpress’te zaman zaman birçok sorun yaşanmaktadır. Bunun pekçok sebebi olabilir. Genellikle bizim eklediğimiz fonksiyonlar ve eklentilerin çakışması sonucunda oluşan sorunlardan dolayı sitenizin birçok işlevi aksamaktadır.

WordPress ortam ekleme ve upload sorunu

Sponsor Alanı

WordPress tabanlı sitenize ortam yükleme sorunu yaşıyor iseniz yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz. Worpdress ortam dosyası yükleme sorununa çözümler üretmeye başlayalım.

Öncekikle hatanın ne kaynaklı olduğunu bilmemizde fayda var. İnternet bağlantınızı kontrol edin veya dosya yükleme boyutunuzun uygun olduğuna emin olun gibi gereksiz ikazlarda bulunmak istemiyorum 🙂 Eklentilerinizde sitenizi hızlandırmak adına ‘cache’ temizleyiciler varsa yüksek ihtimalle hata kaynağı budur. Veri tabanını düzenlemek için yetki verdiğiniz için bir yerden sonra dosya yükleme işlemini etkisiz kılıyor.

WordPress sürümlerinden kaynaklanan sorunda olabilir. Eski Worpdress sürümü ile yeni eklentiler stabil çalışmayabiliyor.

Her işlemi doğru yaptım fakat yine çalışmıyor derseniz FTP hesabınıza giriş yapın. Plugins klasörünün adını düzenleyin ve bir değişiklik yapın. (“plugin” gibi) Bu işlem kısa yoldan tüm eklentilerinizi devre dışı bırakacaktır. Ortam yükleme işlemini deneyin ve ortam yükleniyor ise eklentilerinizi tek tek aktif edin. Her aktif etme işleminden sonra bir dosya yükleyin ve hatanın sebebi olan eklentiyi bulup yerine sizin sisteminiz ile sorunsuz çalışan bir eklenti yükleyin.

WordPress ortam ekleme ve upload sorunu

Eğer eklentilerim sorunsuz çalışıyor ve bunun sebebi eklentiler değil diyorsanız, sitenizin çalıştığı bir yedeği varsa yeni veritabanınızın tablolarını kaldırıp eski veritabanınızı içe aktarın. Genel olarak bu sorun veritabanına yazma işlemindeki sorundan kaynaklanıyor. Yeni yazı ekleme veya yeni bir fonksiyon ekleme işleminde sürekli dönüp durduğunda anlıyoruz ki sorunumuz veritabanına yazma işlemi gerçekleşmiyor. Bunuda yapsa yapsa eklentiler yapar.

Demem o ki eklentilerinizi iyice kontrol ettikten sonra hatanız düzelmedi ise veritabanı ile ilişkili sonradan eklediğiniz kod dizinlerini kontrol ediniz. ‘.htaccess‘ dosyanızı kesin ama kesin kontrol etmenizde fayda var. Orijinal .htacess dosyanız varsa onu yükleyerek sorunun devam edip etmediğine bakın. Tüm bunları deneyerek sonuç alamıyorsanız, Güncel bir wordpress kurulumu yapıp eklentilerinizin en güncel olanlarını yükleyin. Bu işlemleri yaparken yeni veritabanı oluşturup eski yazılarınızı ve verilerinizi içe aktarın.

Siteyi sorunsuz halde çalışır vaziyete getirdiğiniz taktirde tam bir yedeğiniz almanızı tavsiye ediyoruz. Bizde sürekli sorunlar yaşayarak bunların üzerine gidip çözümlerini arıyoruz. Sorun çöze çöze öğreniyoruz. Biz bu sorunu böyle çözüme kavuşturduk. Umarım sizin içinde faydalı olmuştur. Farklı hataları yorum ile bildirirseniz elimizden gelen yardımı sunarız.

Sponsor alanı

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!