Ana sayfa WEB Kayan Referanslar Alanı Nasıl Eklenir?

Kayan Referanslar Alanı Nasıl Eklenir? [HTML, JS ve CSS]

661
0

Web sitelerinde referanslar sayfası olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Özellikle ticari amaçlı kurulmuş sitelerin referanslarını çok ve sade olarak göstermesi oldukça önemli. Sitenize Kayan referanslar kodu ekleyerek referanslarınızı şık bir şekilde gösterebilirsiniz. Aşağıdaki objede bulunan Result sekmesine tıklayın ve canlı önizlemeyi görün.
Kayan Referans Kodu

Aşağıdaki kodlar sayesinde sitenize referans kaydıracı ekleyebilirsiniz. Referanslarınızın logolarını kaydırarak gösterebileceğiniz kodlar şu şekildedir;

Bu kodları sitenizde uygun bir alana ekledikten bu dosyayı indirin ve stil dosyanız olarak projenize dahil edin. (İndirdiğiniz dosyayı arşivden çıkarıp projenize dahil edin.)

Yukarıdaki entegrasyonları sorunsuz yaptıktan sonra sıra geldi carousel.js adlı dosyayı projemize dahil etmeye. İsterseniz dosya adını değiştirebilirsiniz isterseniz bu şekilde oluşturup içerisine aşağıdaki kodları ekleyebilirsiniz;

Projemize eklediğimiz bu kodların projeye dahil edilmesi için include edilmesi gerekiyor. HTML kodlarınız arasında bulunan <head> tagları içerisine aşağıdaki kodları ekleyin </head>.

CSS ve JS dosyasını da manuel olarak projenize dahil ettikten sonra kayan referanslar şeridini sorunsuz olarak çalıştırabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!