TrueCrypt ile Sanal Disk Oluşturmak

True Crypt Nedir ?

TrueCrypt taşınabilir veya sabit disklerinizi şifreleme programları arasında olan en popüler programlardan birisidir. Açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz bir yazılımdır.Şifreleme algoritmaları kullandığından üst düzey bir yazılım bilgisi gerektiren bir yazılımdır. Saklamak ve gizlemek istediğiniz dosyalarınız var ise trucrypt yardımı ile sanal disk oluşturup kullanmak istediğiniz sisteme bağlayıp sonrada sistemden ayırıp herşeyi tek bir dosyada saklayabilirsiniz.

TrueCrypt Nasıl Çalışır?

“TrueCrypt Format.exe” ile formatlamak için bir boyut seçiyorsunuz (örneğin 1025MB) ve bunun depolanacağı yeri gösteriyorsunuz. Şifreleme algoritmasını da seçtikten sonra (bilginiz yok ise değiştirmeden geçin) program size formatlanmış dosyayı oluşturuyor. Sonra “TrueCrypt.exe” programından bu dosyayı seçip önceden belirlediğiniz şifreyi girerek istediğiniz disk harfini de belirtip sisteme ekliyorsunuz. Örneğin “T:” diskini seçerseniz 1GB’lık bir T: diskiniz oluşur. İçine istediğiniz kopyalamayı yaparak sonra da sistemden koparabilirsiniz.,

TrueCrypt Resimleri :

TrueCrypt Resimi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Mert Dirilik’in profil fotoğrafı

Mert Dirilik

Kahramanmaraş 'ta doğdum. ilkokul , orta okul ve lise eğitimimi burada aldım . 4 yıldan bu yana programlama dilleri üzerine çalışmaktayım . Asıl ilgi alanım kriptoloji ve execute in memory üzerinedir . Çocuk yaşlarımda bilgisayara olan merakımı geliştirdim , oyun oynamaktan çok oyun yapmaya heveslendim .2013 yılında yapay zeka ve Java S üzerine çalıştım . Şimdi ise tersine mühendislik , programlama ve şifreleme bilimi üzerinde durmaktayım . İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Eğitim Teknolojileri Eğitimi okumaktayım. -"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir