Ana sayfa Internet Youtube Video Duraklatıldı Uyarısı

Youtube Video Duraklatıldı Uyarısı

1149
0

Youtube en sıkıcı özelliği ekrana fokus olmadığınızda ekrana gelen “video duraklatıldı izlemeye devam etmek istiyor musunuz?” penceresi olduğuna eminim. Peki bu pencereyi devre dışı bırakmak , çıkmasını bir şekilde engellemek mümkün mü? Evet mümkün ancak şimdilik sadece bilgisayar üzerinden belirli tarayıcılar ile yapabiliyoruz.

video duraklatıldı izlemeye devam etmek istiyor musunuz? Uyarısı

Geçtiğimiz yıllarda youtube arka planda çalma özelliğine son vermişti.Bu olay ile birlikte çoğu kullanıcı spotify , simfy gibi alternatif uygulamalar kullanmayı artırdı. Youtube bu özelliği getirdikten hemen sonra kullanıcının sayfadan ayrıldığını anlıyor ve belirli bir süreye göre ekrana “video duraklatıldı izlemeye devam etmek istiyor musunuz?” sorusunu getiriyordu. Bu uyarı çıktığında video pause oluyordu. Sayfaya girip “Evet” butonuna basmadan devam etmiyordu. Chrome ve Mozilla için Youtube NonStop adı verilen bir eklenti geliştirildi. Bu eklenti sayesinde ekrana uyarı gelmeden arka planda müzik dinlemeye devam edebiliyorsunuz. Geliştirilen bu eklenti youtube video duraklatıldı uyarısını ortadan tamamen kaldıracaktır.

Yotube NonStop Eklentisi:
Youtube video duraklatıldı uyarısı kesim çözüm.

Adblock eklentisi mantığında çalışan bu uygulama tamamen ücretsiz. Sadece destek vermek isteyen kullanıcılar paypal ile bağış yaparak, geliştirmeyi destekleyebiliyor. Youtube ilerleyen günlerde farklı değişiklikler yapması muhtemel çünkü tüm yeni ve eski müzikleri barındıran bir yapı , her geçen gün artan izleyici , dinleyici kitle bunu tetikleyebilir. “Youtube Music” bahsettiğim olayı daha iyi açıklıyor sanırım. Belirli bir ücret karşılığında premium kullanıcı olup sınırsız müzik dinleme zevki sunacak. Ancak yıllardır youtube kullanan kitle böyle bir duruma alışkın değil. Bu tarz çalışmaları sinir bozucu olarak görüyorlar.

Peki Youtube Nonstop Nasıl kurulur?
youtube nonstop eklentisi video duraklatıldı hatasını kaldıran eklentidir.

Firefox için : Youtube Nonstop Eklentisi
Chrome için : Youtube Nonstop Eklentisi

  • Tarayıcınız hangisi ise verilen adrese giriyoruz.
  • Eklentiyi tarayıcıya yükle butonuna basıyoruz.

işlem bu kadar. Son olarak eklenti kurulumunun ardından tarayıcınızı yeniden başlatmayı ve eklentinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi unutmayınız. Eklenti hangi sayfada çalışıyor ise tarayıcınızın eklenti bölmesinde aşağıdaki gibi bir ikon göreceksiniz.

eklenti çalışmıyor ise pasif renkli olarak görünecektir. Youtube girip duraklatılmadan video izleme keyfine başlayabiliriz. (not : sadece youtube sayfasında aktif olarak ikon gelecektir.)

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!