Ana sayfa WEB WordPress resim görüntüleme sorunu | Photon hatası

WordPress resim görüntüleme sorunu | Photon hatası

548
2

WordPress Resim Görünmüyor Sorunu | Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sunucu değişikliği sonrası karşılaştığım bir sorundan ve çözümünden bahsedeceğim. Malum bir çoğumuz WordPress kullanıyoruz ve ufak tefek sorunlar illaki yaşıyoruz.

Tabi bu kullanmamıza engel oluyor mu ? Asla ! Ay lav vordpires diye yağlama yıkama yaptıktan sonra devam ediyoruz 🙂 . WordPress paneline yüklediğimiz resimleri yazı içinde kullandığımızda resmin bozuk resim ikonu ile belirtildiğini görüyorsak aşağıdakileri yapmamız gerekecek. Unutmamalıyız ki bu hatanın binbir çeşit sebebi olabilir. Ben Jetpack eklentisi kullanan arkadaşlar için bir anlatım hazırladım. Eğer sisteminizdeki eklentiler arasında jetpack yok ise resimlerin url lerinini kontrol edin.

WordPress Resim Görünmüyor Sorunu

Eğer ‘2.wp.com‘ gibi resimlerinizin urlsinin başında ibareler bulunuyor ise büyük ihtimal Photon özelliğini kullanıyorsunuz.

Nedir bu Photon ?

Resimlerinizin jetpack yada kullandığınız başka eklenti tarafından optimize edilmesi ve dışardan import edilmesi olayıdır.

Sürç-ü lisan oldu ise affola zira ben böyle yorumladım. Bu işlemin siteyi hızlandırdığı aşikar lakin bu hatalara da meydan vermiyor değil. Hatayı aldıysanız çözümü çok basit…

Yukarıdaki resmi bir önceki yazıyı önizlerken çektim. Hatayı görüp araştırmaya koyuldum ve çözümünü daha kolay bulabilmeniz için bu yazıyı yazdım. Tabi bir önceki yazıya da göz atmakta özgür olduğunuzu hatırlattıktan sonra çözümü söyleyeyim.

Jetpack eklentisi kullanıyor iseniz bu eklentinin ayarlarına girin. Appearance ayarları altından Photon özelliğini pasif moda getirin ve hatayı aldığınız sayfaya girip yenileyin, resimlerin düzgün bir şekilde açılacağını göreceksiniz. Görmediniz mi ? Bu ve benzeri eklentileri tek tek devre dışı bırakarak yenileyin ve çerezlerinizi de kontrol etmeyi unutmayın. Sorun hallolana kadar eklentilerinizi test edin ve düzeldiğinde sebep olan eklentiyi kaldırın. Yine çözüm olmadıysa başka bir hata vardır. Yorum yaparak bildirirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

2 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!