Wordpress öne çıkarılmış görselin facebook paylaşımlarında çıkmaması
Wordpress öne çıkarılmış görselin facebook paylaşımlarında çıkmaması
Sponsor Alanı

WordPress öne çıkarılmış görselin facebook paylaşımlarında çıkmaması

Wordpress | Yazı önizleme resimlerinin facebook ve diğer sitelerde çıkmaması sorunu

WordPress öne çıkarılmış görselin facebook paylaşımlarında çıkmaması

WordPress öne çıkarılmış görselin facebook paylaşımlarında çıkmaması | WordPress sitenizde makale yazıyorsunuz ve bu resimlere öne çıkarılmış görsel ekliyorsunuz. Bu makaleleri sosyal medya hesaplarınızda heleki Facebook hesabınızda paylaşıyorsunuz ve bu gönderilerin önizleme resimlerinin olmadığını yada alakasız resimler olduğunu görüyorsunuz. Bu makalemizde sizlere bu sorunun nasıl çözüleceğini anlatacağız.

Yukarıda resmi bulunan All in SEO eklentisini kullanıyor olmanızı tavsiye ederim. Siteniz için klasik seo ayarlarını yorulmadan yapmanıza yardımcı olacak ve yazıların sosyal medya hesaplarında nasıl görüntüleneceğine karar vermenize yardımcı olacak bir eklenti. Bu eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra Sosyal Meta ayarlarına girin ve aşağıdakileri uygulayın…

Yukarıdaki resimde sarı ile işaretlediğim iki kısma dikkat etmeniz gerekiyor. OG:Resim Kaynağı Seçin yazan kısımda yazıların paylaşıldığında hangi resimleri önizleme olarak belirlemesini istiyorsanız onu seçin. Varsayılan olarak Default İmage gelecektir. Eğer paylaşımlarınızda otomatik olarak aynı resim çıksın istiyorsanız aşağıda bulunan Varsayılan OG:Resim kısmına bir resim girin. Burada girdiğiniz resim yazılarınızda varsayılan olarak çıkacaktır. Eğer yukarıdaki alanda Öne çıkarılmış görseli seçerseniz, sosyal medya hesaplarında paylaştığınız yazıların önizlemeleri, yazınız için belirlediğiniz öne çıkarılmış görsel ile aynı olacaktır. Ayarlamaları kendinize göre yapıp kaydedin.

WordPress öne çıkarılmış görselin facebook paylaşımlarında çıkmaması

Bağlantılarınızın Facebook önizleme resimlerini Buraya Tıklayarak test edebilirsiniz. Resimler burada anlık olarak görüntülenmez. Aynı zamanda yaptığınız işlemlerin aktif olması için biraz süre geçmesi gerekebilir. 2-3 gün süren bekleyişlerim sonucunda düzelen siteler olduğu gibi anlık olarak da güncellenen siteler gözlemledim. Sabırlı olmakta fayda var.
Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz. Yorumlarınız kendimizi geliştirmemiz açısından önemli.

Sponsor alanı

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!