Ana sayfa HEPSİ Vb.net Antivirus Source 2017

Vb.net Antivirus Source 2017

79
0

Visual Basic ile kodlanan Dream Mark Scanner programı açık kaynak kodu Webdeyazilim takipçilerine ücretsiz verilecektir .

Dream Mark Scanner Nasıl Çalışır ?
Bu program Emsisoft Anti-Malware programının Commandline servisi üzerinden kodlanmış bir antivirüs programıdır . Yani sizin komut olarak gönderdiğiniz veriler üzerinden işlem yapıp cevap verir . Commandline olan diğer yazılımlar bu program mantığına uyarlanıp kullanılabilir .

Commandline Nedir ?
Console yardımı ile girilen komutları yerine getiren kod sistemidir . Bir çok yazılımın commandline özelliği bulunur ve cmd yardımı ile belli komutlar girilerek işlem cevap yapılır .
Antivirüs Programı Nasıl işler ?
Antivirüs programları, dosyanın sha1 ve md5 özellikleri ile birlikte hex code dediğimiz 16 bitlik sistem üzerinden kod zincirleri alarak veri tabanına gönderir . Eğer veri tabanı içerisinde belirlenmiş virüs imzaları ve versiyonları eşleşiyor ise virüs tanısı olarak dosya işaretlenir . Bilinmeyen yeni virüsler ise antivirüsler tarafından veritabanlarına gönderilir ve incelenip tanı koyulur . Tanı koyulduktan sonra antivirüslere güncelleme olarak alınır ,yeni virüsler keşfedilir . Peki Heuristic tanıları nasıl olur biraz ona bakalım .Heuristic tanıları ise yeni yazılmış virüslerin hareketlerine göre tanımlanır . Örneğin açılan bir program ilk başta kendini başlangıca ekleme işlemi yapıyorsa antivirüs modülleri tarafından dikkat çeker . Sistemdeki bazı dosyaları okuyup göndermeye çalıştığında ise heuristic tanısı çoktan koyulmuş olur . Diğer proactive ve diğer konulara girmeyeceğim.

Antivirüs Programı yapılabilir mi ?
Evet yapılabilir ancak güçlü bir imza tabanı ve virüsleri inceleyebilmek için sanal ortamlar gerekir .Bizim bu kadar büyük veri tabanımız ve virüs incelemek için yapılandırılmış bir merkezimiz olmadığı için hazır veri tabanları kullanabiliriz . Konumuzun ana konusu olan Dream Mark Scanner gibi .

Emsisoft Commandline Kullanımı :
Kullanımı oldukça basit olup sadece belirli komutlar yollayarak dosya tarama , rootkit bulma işlemleri yapabiliriz . Emsisoft Commandline Scanner sitesinden indirip veri tabanını belli bir ücret karşılığı kullanabiliriz . yaklaşım 20 TL civarı bir fiayata veri tabanını kullanma imkanı sağlıyor . Emsisoft Commandline Scanner Komutlarına ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleEmsisoft Commandline Komutları
Sonraki makaleSoru & Cevap dizinimiz kullanıma açılmıştır!
Kahramanmaraş 'ta doğdum. ilkokul , orta okul ve lise eğitimimi burada aldım . 4 yıldan bu yana programlama dilleri üzerine çalışmaktayım . Asıl ilgi alanım kriptoloji ve execute in memory üzerinedir . Çocuk yaşlarımda bilgisayara olan merakımı geliştirdim , oyun oynamaktan çok oyun yapmaya heveslendim .2013 yılında yapay zeka ve Java S üzerine çalıştım . Şimdi ise tersine mühendislik , programlama ve şifreleme bilimi üzerinde durmaktayım . İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Eğitim Teknolojileri Eğitimi okumaktayım. -"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!