vodafone konferans görüşme
Konferans görüşmesi

Güncelleme! Vodafone Yanımda uygulaması ile Konferans aktivasyonu

Vodafone hat kullanan kişiler konferans (Toplu görüşme) özelliğini sistem üzerinden aktif etmeden kullanmakta güçlük çekiyorlar. Bunu fark ettikten sonra çözümünü araştırmaya koyulduk ve bulduk. Vodafone konferans nasıl açılır ve nasıl kullanılır diyorsanız yazımızın devamını okuyunuz. Ayrıca Vodafone konferans görüşmesi yapamıyorum diyenler de yazıyı kesinlikle okusunlar.

Vodafone self servis üzerinden konferans aktivasyonu

1- Öncelikle buraya tıklayarak  online self servise giriş yapınız. (Vodafone dış kaynaklardan gelen bağlantılara bazen izin vermiyor. Eğer az önceki bağlantı açılmıyor ise şu linki yeni sekme açıp URL alanına yapıştırın. http://www.vodafone.com.tr/Servisler/online-self-servis.php

Online Self Servis giriş

Konferans görüşmesi

2- Giriş yapmak için gereken şifreyi bilmiyorsanız S yazıp 7000‘e gönderin ve giriş işlemini gerçekleştirin.

3- Giriş yaptıktan sonra ister üst menüden Ayarlarım > Arama Ayarlarım yolunuz izleyin. Bu menüyü göremiyorsanız ve başka bir sayfada olduğunuzu düşünüyorsanız sağ üst köşede numaranızın yanında isminize tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra sizinle alakalı ayarları buradan yapabileceksiniz. Menüden seçimi yaptıktan sonra ilgili sayfada  Diğer kategorisi altında Konferans Butonunu aktif hale getiriniz.

vodafone-konferans-online-self-servis

Konferans nasıl yapılır ?

Konferans görüşme yapabilmeniz için telefonunuzun bunu destekliyor olması gerekmektedir. Birisi ile görüşme yaptığınız anda telefonunuzun ekranına bakın ve Çağrı Ekle gibi bir buton varsa ona tıklayın. Gelen ekrandan çağrıya eklemek istediğiniz kişiyi ekleyip konferansı başlatın. Hattınıza tanımlı dakikanın olduğundan emin olun yoksa yüksek ücretler faturanıza yansıyabilir. Diğer yandan Turkcell ve Avea kullanıcıları konferans hizmetini otomatik olarak aktif olarak almaktadır. Sadece Vodafone kapalı konumda tutmaktadır  ancak özel durumlarda bunu açabilme imkanı vermektedir. Konferans görüşmesi yapamıyorum diyen kalmasın diye yazdığımız bu yazıda Vodafone Konferans Görüşmesi nasıl kullanılır, nasıl aktif edilir gibi konulara değindik. Umarım faydalı olmuştur.

2 YORUMLAR

    • yukarıda anlatılanları yaptıktan sonra telefonunuz ile birini arayın. Ekrana bakın ve artı işareti var ise ona dokunun. Eğer ekranda seçenekler tuşu var ise ona basıp çağrı ekleme seçeneği arayıni. Var ise bu yollarla açarsınız yoksa cihazınız desteklemiyor demektir.

      Samsung note 5 cihazında konferans konuşma özelliği var diye biliyorum. Birini aradığınızda gelen ekranda Arama Ekle diye buton olmalı. Oraya basıp başkasını ekleyerek konferans görüşmesini başlatabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!