Ana sayfa MOBİL DÜNYA iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor (Tüm Yeni Çözümler)

iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor (Tüm Yeni Çözümler)

26235
1

iPhone ön kamera ters çekiyor çözümü bu yazıda tüm ayrıntıları ile yer almaktadır. Daha önce yazmış olduğumuz ön kamera ters çevirme sorunu konusunda ziyaretçilerimize tam anlamı ile bir cevap verememiştik.

Bu yazıda ise ön kamera ters çekiyor sorununa bir çok çözüm üretmeye çalışacağız. İlk olarak bu anlatımın iphone x, iphone 8, iphone 7 ve iphone 7s, iphone 6, iphone 6s, iphone se, iphone 5 ve iphone 5s gibi tüm iphone modellerinde işe yarayacağını bilmenizi isteriz.

iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor Sorunu Çözümü!

How to flip an iPhone selfie
iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor

İyi bir selfie çekmek yeterince zor, ancak deklanşör düğmesine dokunduğunuzda ve çekmiş olduğunuz fotoğrafı kontrol ettiğinizde bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Fotoğraf, özenle ayarlamış olduğunuz kompozisyondan farklı olarak ayna görüntüsü mantığı ile ters çevrildi. Yani iphone ön kemra ters çekmiş oldu.

Bu sorunu Çözmek istediğiniz için de buraya kadar geldiniz. Bu makalede, iPhone’un neden öz çekimlerinizi ters çevirdiğini, ters çevrilmeyen bir selfie nasıl çekileceğini ve geçmişte çevrilmiş olan öz çekimlerin nasıl düzeltileceğini açıklıyor olacağız.

Ön Kamera neden ters çekiyor?

iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor

Bu sorunun cevabı sizi çok şaşırtabilir. Cevap doğrudan eski teknolojiye sahip telefonların kullandığı öz çekim teknikleri ile doğrudan alakalı. Eskiden telefonların arkasında ufak ayna gibi yansıtıcı yüzey bulunurdu. Fotoğraflarımızı çekecek kimseyi bulamadığımızda buradaki yansıtıcı sayesinde kendimizi görür oradaki görüntüye göre de deklanşöre basardık. Zaman içerisinde insanlık bu duruma alıştı ve çektiği bu fotoğrafları beğenmeye başladı.

Yeni jenerasyonda ise insanların ayna yardımı ile çekilen fotoğrafları daha çok beğendiğimizi düşünen telefon üreticileri, aslında öz çekimleri sevdiğimizi, ters çeken kameraları sevmediğimizi anlamamakta ısrar ediyor. Hal böyle olunca iphone ön kameraları ters çekiyor.

Ön kamera ters çekiyor sorunu için iki farklı çözüm bulunuyor. Bu sorunun çözümü her koşulda üçüncü taraf bir uygulama gerektiriyor. İster bu uygulamalardan birini indirip resimlerinizi ters olmadan bu uygulama içerisinden çekin. İster çekmiş olduğunuz ve çekecek olduğunuz resimleri bu uygulamaların içerisinde tekrar ters çevirin. Böylece normal resimler çekilmiş olacaktır.

How to flip an iPhone photo: Adobe Photoshop Express
iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor

Ön Kamera Ters Çekme Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone ön kamera ters çekme sorunu için iki çözüm var demiştik. Çözümlerden ilki telefonunuza Ayna Uygulamasını indirmek olacaktır. Uygulamayı indirip kurduktan sonra açtığınızda resimlerinizi ters olmadan çekebildiğinizi göreceksiniz. Bu ters olmayan resimler çekmenin en kolay ve basit yoludur.

Diğer çözüm ise var olan resimlerinizi ters çevirmek veya sonraki zamanlarda çekeceğiniz resimleri ters çevirmek içindir. Bu yöntemin anlatımı ise iPhone ön kamera ters çevirme sorunu adlı yazımızda anlatılmıştır. Bu yazıda video ve ayrıntılı anlatımla beraber uygulamalar da bulunmaktadır.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!