iPhone internet paketiniz hemen bitiyor mu ?

İnternet paketinizin ay sonuna kadar dayanmadığından mı şikayetçisiniz ? Hele ki iPhone telefon kullanıyorsanız ve bu sorunu sizde yaşıyorsanız lütfen bu yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

iPhone İnterneti çok mu yiyor ?

Günümüzün en çok satan ve kullanılan telefonlarının başında gelen iPhone, internet kullanımı konusunda rakiplerinden daha iyi hizmet veriyor olsa da internet paketlerini ay sonuna kadar dayandırmaya çare bulamamış. Bu, birçok kişiye göre telefonun hatası iken bizlere göre kullanıcıların hatasıdır. Bilinçli kullanılan bir telefon ile internet paketi,dakika yada sms kullanımları ay sonuna kadar yetebilmektedir. Telefonunuza onlarca uygulama indirip hepsini aktif bir şekilde kullandığınızda 1GB internetinizin ay sonuna kadar yetmemesi ne kadar anormal olabilir ki ? Kullanımınıza göre ne eksik ne de fazla internet paketi almamanız gerektiğini hatırlatmak isterim. İnternet paketinizin nasıl daha fazla yeteceği konusuna geçelim…

İnternet paketinizin daha uzun süre kullanılabilmesi için telefonunuzda yapacağınız ufak tefek değişikliklere ihtiyacınız olacaktır. Sırası ile yapılabilecek işlemleri anlatalım…

 • Ayarlar> Hücresel>  yolunu izleyerek aşağı doğru inin. Burada listelenen uygulamaların hangisini sadece WİFİ üzerinden kullanıyorsanız yada hücresel veri ile kullanılmasını istemiyorsanız, yeşil konumdaki butonu pasif hale getirip hücresel veriyi o uygulama/uygulamalar için kapatınız. Bu sayede arka planda uygulamalarınız internetinizi tüketemeyecektir.
 • Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri yolunu izleyerek konum servislerinizi kapatınız. Bu işlem telefonunuzun her an internet paketinizi bitirmesine engel olacaktır. Konum servislerine ihtiyacınız olduğu anda açın ve işiniz bitince geri kapatın.
 • Ayarlar> Hücresel > Hücresel Veri yolunu izleyerek telefonda internete girmediğiniz vakitlerde Hücresel Veriyi kapalı konumda tutunuz. Durduk yere internetinizin gitmesine engel olacaktır.

Son Olarak; Yukarıda da belirttiğim gibi telefondan kaynaklanan bir hata değilde kullanan kişiden kaynaklanan bir ihmal sonucu internet paketiniz olması gerektiğinden daha hızlı tükenebilir. Bunun da önüne geçmek için yukarıdaki saydıklarım ile beraber, tüm işlemlerinizi wifi üzerinden yapın. (Güncelleme, Uygulama indirme, Video izleme, Müzik indirme & Dinleme) Bu  tarz interneti çok tüketen işlemler internet paketinizin kotasından büyük düşümlere sebep olacağı için wifi kullanmanızda fayda var. Bu önerileri dikkate aldığınız takdirde internet paketinizi daha uzun süre kullanabilecek ve israfın önüne geçmiş olacaksınız.

Ayrıca İphone icloud üzerindeki resimleri telefondan görüntülemek ve yönetmek adlı yazımızı okuyarak iphone telefonunuzdaki resimleri bilgisayar üzerinden nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

iPhone internet paketiniz hemen bitiyor mu ?” için bir yorum

 • avatar
  1 Aralık 2016 tarihinde, saat 15:28
  Permalink

  İnternet tarayıcı olarak opera web browser kullanmaları da iyi olacaktır hocam. Pil ve veri tasarruf modları ile baya etkili sonuç veriyor.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir