iPhone Assistive Touch | Ekrandaki Yuvarlak Kısayol Tuşu Aktif Etme

İphone telefon kullanıyorsanız ve ekranınızda bir yardımcı dokunmatik olsun istiyorsanız bu yazıyı sizler için yazmış bulunuyoruz. İphone ekranlarının vazgeçilmez özelliği olmayı başaran Assistive Touch ( Yardımcı Dokunmatik ) nasıl açılır hadi öğrenelim…

Ekranınız üzerinde birçok kısayolu barındırabileceğiniz ve her sayfa ve menüde karşınızda tutabileceğiniz assistive touch ı açmak için öncelikle ayarlara giriyoruz. Daha sonra Genel menüsünden Erişilebilirlik menüsü altında aşağı kısımlarda Assistive Touch özelliğini açık konumuna getiriyoruz. Bu özelliği aktif hale getirdikten sonra ekranınıza bir yuvarlak belirecek ve bastığınızda içine bazı kısayollar olacak. Bu kısayolları özelleştirebileceğiniz gibi kaldırabilirsiniz de. Bu özellik kilit ve  ana tuşun daha az kullanılmasını da sağlamaktadır. Parmak izi okuyucusunun zarar görmemesi için sürekli kilitleme ve menüler arası geçişi yaparken yardımcı dokunmatiği kullanmak size avantaj sağlayacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir