Pazartesi, Haziran 26, 2017

WhatsApp'ta paylaşılan bu mesaja dikkat

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Burak Durmuş’in profil fotoğrafı Burak Durmuş tarafından 5 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #1957 Yanıtla
  Burak Durmuş’in profil fotoğrafı
  Burak Durmuş
  Yönetici

  whatsapp
  Popüler mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması WhatsApp için pek çok kullanıcıyı yakından ilgilendiren bir uyarı yapıldı.
  Son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan WhatsApp bir kez daha hack’ların hedefinde.Yapılan açıklamaya göre, WhatsApp’ta paylaşılan mesaj ile hacker’lar kullanıcı bilgilerini çalıyor.
  Peki bu mesaj açıldığında ne oluyor?
  WhatsApp üzerinden kullanıcılara Exel dosyası gönderen hacker’lar bunun içindeki virüs ile kullanıcıların banka bilgilerini çalıyor.
  Bu mesajın akıllı telefon ile açılması durumunda telefonda tutulan şifrelere hacker’ların ulaşabildiğinin altını çizen siber güvenlik uzmanları, tanımadıkları numaralardan gelen mesajları açmamaları konusunda kullanıcıları uyarıyorSiber korsanların bu mesajların resmi kurumlardan geldiği izlenimi yarattığı uyarısında da bulunan uzmanlar bu taktiğin şu ana kadar sadece Hindistan’da görüldüğünü belirtiyor.
  Ancak bu tuzağın kısa sürede dünya geneline yayılmasından endişe ediliyor.Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp’tan ise konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Yanıtla: WhatsApp'ta paylaşılan bu mesaja dikkat
Bilgileriniz: