Pazar, Mart 26, 2017

Sosyal Medya Devi Twitter'da İşler İyi Gitmiyor

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Burak Durmuş’in profil fotoğrafı Burak Durmuş tarafından 2 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #1817 Yanıtla
  Burak Durmuş’in profil fotoğrafı
  Burak Durmuş
  Yönetici

  Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından Twitter, önümüzdeki hafta 300 kişiyi işten çıkartacak.
  Günümüzde kullanılan en yaşlı sosyal ağlardan biri olan Twitter, uzun süre en fazla kullanılan sosyal ağlar arasında yer alsa da artık yeni neslin içerik tüketim alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte Twitter eskisi kadar popüler bir sosyal ağ değil.

  Geçtiğimiz günlerde Disney, Salesforce ve Microsoft gibi şirketlerin Twitter’ı satın alma girişiminde bulunacağına yönelik haberler gelirken şirketlerin bu girişimden vazgeçtiği söylenmiş; ardından Çin’in çakma Twitter’ı olarak bilinen Weibo’nun hisse değerleri Twitter’ı geride bırakmıştı.

  Tüm bu durumlardan etkilenen Twitter, şimdi de küçülmeye hazırlanıyor. Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre Twitter bu hafta 300 çalışanını daha işten çıkararak toplamda %8 küçülmeye gitmiş olacak.

  Twitter için hiç umut yok mu?
  Artık Twitter aktif kullanılan sosyal ağlar arasında zirvede görülmese de genellikle fikirlerini belirtmek için insanlar Twitter’ı tercih ediyor ancak eğlence içeriklerini Instagram ve Snapchat gibi ağlardan tüketiyor. Bu durumu göze aldığımızde ve CEO Jack Dorsey’nin Twitter’ın bir haber platformu haline geldiğini belirten açıklamasıyla Twitter’ın sosyal haber ağı kimliğine bürünerek kötü gidişatını durduracağı tahmin ediliyor.

  Twitter’ın ilerleyen dönemlerde nasıl bir hal alacağını ve şirkette genel değişikliklerin olup olmayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

  • Bu konu 2 ay 3 hafta önce önce Burak Durmuş’in profil fotoğrafı Burak Durmuş tarafından değiştirildi.
Yanıtla: Sosyal Medya Devi Twitter'da İşler İyi Gitmiyor
Bilgileriniz: