Cumartesi, Haziran 24, 2017

Eski çalışanından Snapchat’e usulsüzlük suçlaması

Etiket: 

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Burak Durmuş’in profil fotoğrafı Burak Durmuş tarafından 5 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #1955 Yanıtla
  Burak Durmuş’in profil fotoğrafı
  Burak Durmuş
  Yönetici

  snapchat
  Sosyal medya devi Snapchat, eski bir çalışanı tarafından dava ediliyor. Çalışanın iddialarına göre teknoloji şirketi, 25 milyar dolarlık halka arz süreci sırasında kullanıcı sayıları ve büyüme potansiyeli konusunda yanlış bilgiler vererek usulsüzlük yaptı.Eski bir Snapchat çalışanı, 25 milyar doları bulması beklenen halka arz öncesi şirketi yatırımcıları aldatmakla suçladı ve işbirliğini reddetmesi sonrası haksız yere iş hakkının fesh edildiği iddiasıyla dava açtı.

  Anthony Pompliano, kullanıcı sayıları ve büyüme hedefleri hakkındaki rakamların yatırımcılara yanlış sunulduğunu iddia ediyor. Dava metnine göre, Snapchat yöneticisi Imran Khan ve yöneticiler şirketin değerini yükseltmek için, içerisinde ünlü Çin perakende satış sitesi Alibaba’nın da bulunduğu ciddi bir yatırımcı grubuna yanıltıcı bilgiler sundu.

  Snapchat adına yazılı bir açıklamada bulunan şirket sözcüsü Mary Ritti ise, iddaların “Hoşnutsuz bir eski çalışan tarafından uydurulduğunu” ve asılsız olduğunu açıkladı.

  Geçtiğimiz yıl içerisinde anonim kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Snapchat’e günde 10 milyardan fazla video yüklendiği ve 150 milyon günlük kullanıcıya ulaşıldığı açıklanmıştı. Snapchat kasım ayında içerisinde Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi yatırım devlerinin bulunduğu ve 25 milyar doları bulacak bir halka arz hamlesini gerçekleştireceğini açıklamıştı.
  Snapchat video ve mesajlaşma üzerinden reklam geliri sağlama konusunda Facebook ile ciddi bir rekabet içerisinde. Facebook da geçtiğimiz yıl içerisinde benzer bir şekilde reklam sektöründe kullanılan kullanıcı istatistiklerini yanlış göstermekle suçlanmış ve problemin hesap hatalarından kaynaklandığı açıklamasıyla özür dilemişti.

Yanıtla: Eski çalışanından Snapchat’e usulsüzlük suçlaması
Bilgileriniz: