Cumartesi, Haziran 24, 2017

Bilgisayarınızı iTunes‘da yetkilendirme

Bu konu 4 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son Furkan Büyükçiftçi’in profil fotoğrafı Furkan Büyükçiftçi tarafından 5 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #1774 Yanıtla
  Burak Durmuş’in profil fotoğrafı
  Burak Durmuş
  Yönetici

  Bilgisayarınızı iTunes Store’dan indirdiğiniz içerikleri eşzamanlamak veya yürütmek için kullanmadan önce iTunes’da nasıl yetkilendireceğinizi öğrenin.

  Mac’inizi veya PC’nizi yetkilendirdiğinizde uygulamalarınıza, sesli kitaplarınıza, kitaplarınıza, müziklerinize, filmlerinize ve diğer içeriklere erişim izni vermiş olursunuz.

  • 5 adede kadar bilgisayarı yetkilendirebilirsiniz; bu da, içeriklerinizi 5 farklı bilgisayarda kullanabileceğiniz anlamına gelir.
  • Bir bilgisayarı yalnızca o bilgisayardaki iTunes üzerinden yetkilendirebilirsiniz.
  • Bir bilgisayarı bir başka bilgisayardan veya iPhone, iPad veya iPod touch’tan yetkilendiremezsiniz.

  Bilgisayarınızı iTunes’da nasıl yetkilendireceğinizi öğrenin.

  Bir Mac veya PC’yi yetkilendirme

  Bir bilgisayarı yetkilendirmeden önce iTunes’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

  1. iTunes’u açın.
  2. Henüz giriş yapmadıysanız Apple Kimliğinizle giriş yapın.
  3. Bilgisayar ekranınızın veya iTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğunda, Hesap > Yetkilendirmeler > Bu Bilgisayarı Yetkilendir’i seçin.
   1. Parolanızı girin, ardından klavyenizde Return veya Enter tuşuna basın ya da Yetkilendir’i tıklayın.

   iTunes bilgisayarınızı yeniden yetkilendirmenizi isterse bu yeni bir yetkilendirme sayılmaz. iTunes aynı bilgisayar için aynı yetkilendirmeyi kullanır.

   Yetkilendirmelerinizin sayısını kontrol etme

   Bilgisayarınızda otomatik olarak iTunes’u açmak ve Hesap Bilgileri sayfanıza giriş yapmak için Hesabımı Görüntüle bağlantısını tıklayın. Bunun yerine şu adımları da uygulayabilirsiniz:

   1. iTunes’u açın.
   2. Henüz giriş yapmadıysanız Apple Kimliğinizle giriş yapın.
   3. Bilgisayar ekranınızın veya iTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğunda Hesap > Hesabımı Görüntüle’yi seçin.
    1. Parolanızı girin, ardından klavyenizde Return veya Enter tuşuna basın ya da Hesabı Görüntüle’yi tıklayın.

    Hesap Bilgileri sayfasında:

    Apple Kimliği Özeti bölümüne gidin. Burada, Apple Kimliğinizle yetkilendirdiğiniz bilgisayarların sayısını görürsünüz. Bu bilgisayarların adlarını göremezsiniz. 2 veya daha fazla bilgisayarı yetkilendirmediyseniz bu bölüm görüntülenmez.

    Listelenen yetkilendirilmiş bilgisayar sayısı beklediğinizden fazlaysa artık kullanmadığınız, başka birisine verdiğiniz veya sattığınız bilgisayarların yetkisini kaldırmamış olabilirsiniz. Tüm bilgisayarlarınızın yetkisini kaldırıp ardından hâlâ kullandıklarınızın her birini tekrar yetkilendirmeniz gerekir.

    Yetkilendirme hakkınız kalmazsa

    5 yetkilendirmenizden biri çok sık kullanmadığınız bir bilgisayardaysa bu bilgisayarın yetkisini kaldırabilirsiniz. 5 yetkilendirmeden birini kullandığınız bir bilgisayarı başkasına sattıysanız veya verdiyseniz tüm bilgisayarlarınızın yetkisini kaldırıp ardından hâlâ kullandıklarınızın her birini tekrar yetkilendirmeniz gerekir.

    Windows kullanıcıları

    Windows’u yeniden yüklemeden veya RAM, sabit disk veya başka sistem bileşenlerinizi yükseltmeden önce bilgisayarınızın yetkisini kaldırmadıysanız bilgisayarınız birden çok yetkilendirme kullanıyor olabilir. Bilgisayarınızın yetkisi kaldırılıncaya kadar yetki kaldırma işlemini birkaç kez tekrarlayın, ardından bilgisayarınızı yeniden yetkilendirin; bunu yaptıktan sonra bilgisayarınız tek bir yetkilendirmeyi kullanır.

    iOS aygıtlarını yetkilendirme hakkında

    iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı yetkilendirmeniz gerekmez. iOS aygıtlarınız mevcut yetkilendirme haklarınızı kullanmaz.

 • #1777 Yanıtla

  windows 10 işletim sisteminde son güncellemeden sonra itunes üzerinden iphone cihazımızı kontrol etmek neredeyse imkansız hale geldi. İtunes hangi bilgisayara takarsam takayım telefonumu görmüyor. Bununla ilgili de bir anlatım yapalım.

  • #1786 Yanıtla
   Burak Durmuş’in profil fotoğrafı
   Burak Durmuş
   Yönetici

   Konuyla ilgili makaleyi blogdan paylaşırım bu hafta içinde 🙂

 • #1813 Yanıtla
  avatar
  Evren Aydın

  Öncelikle merhabalar anlatım için çok teşekkür ederim baya yararlı oldu fakat benim iphone konusunda en merak ettiğim sorulardan biri de iphone mavi ekran sorunu ve ipa yüklemesi rica etsem bunları da eklenecek konular listenize ekleyip müsait olunca paylaşabilir misiniz ? Teşekkür ederim.

 • #1835 Yanıtla

  Evren Aydın IPA Yüklemesini burada anlattım işine yarar inşallah iyi günler dilerim 🙂

Yanıtla: Bilgisayarınızı iTunes‘da yetkilendirme
Bilgileriniz: