Cumartesi, Eylül 23, 2017

2016’nın en büyük siber saldırıları

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Burak Durmuş tarafından 8 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #1844 Yanıtla

  Burak Durmuş
  Yönetici

  Mirai ile yapılan DDOS saldırıları interneti felç etti Mirai isimli bir yazılımla geçtiğimiz yılın Ekim ayında gerçekleşen saldırı ABD başta olmak üzere tüm dünyada interneti felç etti.
  Saldırı sırasında akıllı beyaz eşyalarda kullanılarak yaratılan hızlı veri trafiği bir çok internet ve Web sitesinin kitlenmesine neden oldu. Bu saldırıyla Twitter, Etsy,Netflix, Spotify, PayPal, Amazon gibi pek çok büyük web sitesi ve internet hizmetinin yanı sıra çok daha küçük web siteleri saatlerce erişilemez hale geldi.
  Yahoo! iki kere saldırıya uğradı 2016’nın Aralık ayında ortaya çıkan bir veri sızıntısında 2013 yılındaki bir güvenlik ihlaliyle bir milyar kadar Yahoo! hesap bilgisinin korsanlar tarafından çalındığı belirlendi.LinkedIn’den 117 milyon hesap bilgisi sızdırıldı
  SWIFT sistemini hedef alan saldırıyla 81 milyon dolar çalındı
  Tumblr da hacklendi Mayıs ayında gerçekleşen saldırıda 65 milyona yakın kullanıcı hesabına ait bilgiler siber korsanlar tarafından sızdırıldı.
  68 milyonu aşkın Dropbox hesabının bilgisi çalındı
  AdultFriendFinder.com saldırısı 2016 yılı Kasım ayında gerçekleşen saldırıda ise hackerların yaklaşık 412 milyon kullanıcın bilgisini çaldığı belirlendi.
  Oracle MICROS sistemi saldırısı Ağustos ayında ise 180’i aşkın ülkede 330 binden fazla yazarkasada kullanılan MICROS POS sistemine de sahip olan Oracle’da önemli bir güvenlik açığı ortaya çıktı.
  270 milyondan fazla e-posta bilgisi siber saldırganların eline geçti

Yanıtla: 2016’nın en büyük siber saldırıları
Bilgileriniz: