Facebook Canlı yayın için SnapChat maskelerini hayata geçiriyor

Snapcat’ten tanıdığınız abidik gubidik efektleri artık facebook üzerinden canlı yayın yaparken de kullanabileceksiniz. Türkiye den kullanımına henüz izin verilmiyor olsa da önümüzdeki günlerde hayata geçeceğini söyleyebiliriz. Bu özelliği snapchat kullanan herkesin seveceğine eminim çünki o programı kullanmanızı sağlayacak başka bir özellik yok. İnstagram’dan sonra Facebook üzerinde de değişiklikler yapan firma, bu yenilik ile daha çok kullanıcı çekerken kendi kullanıcılarını da elinde tutmayı hedefliyor.

Bu özellik şimdilik Yeni zelanda, Amerika ve İngilterede test ediliyor. Önümüzdeki  aylarda daha çok ülkede kullanılabilmesi bekleniyor. Şimdiden büyük ilgi gösterilen bu uygulama ile Facebook, kitlesini günden güne büyütmeye devam ediyor.

facebook snapchat maskeleri

Bu özelliğin nasıl kullanılacağına gelince: Canlı yayın esnasında ekranın üst kısmında belirecek maske ikonuna tıklayarak yayındaki maskenizi aktif edebilir ve değiştirebilirsiniz. Canlı yayın kullanımını bi hayli arttıracak olduğunu düşündüğüm bu uygulama ile artık daha eğlenceli vakit geçirebileceksiniz. Umarım ülkemizde bir an önce kullanılmaya başlar. Sabırsızlıkla bekliyoruz…

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir