Ana sayfa HEPSİ BlueStacks Kontrol Ayarı Yapma

BlueStacks Kontrol Ayarı Yapma

204
0

Bluestacks uygulaması sanal bir android sistem oluşturarak , apk uzantılı dosyaları çalıştırabilir . Android oyunlar oynayabilirsiniz . Android’in çekirdeği linux olduğu için windows gibi bir platformda yani çekirdekleri aynı olan bir platformda rahatlıkla çalışabilmekte . Peki Bluestacks’ e yüklediğimiz oyunların kontrolünü sağlarken ayarları nereden yapabiliriz bunu anlatalım . Bluestacks içerisinde klavye eşlemesi (oyun denetimi) yapan küçük bir eklenti vardır .(Son sürümde mevcut önceki sürümlerde olmayabilir)

Öncelikle dikkat edilmesi gereken kısım  Bluestacks’in bazı sürümlerinde gösterdiğim kısım olmayabilir

Bluestacks için oyunlarda konsol ayarı yapmada ilk aşama .

 

Ardından Ayarlarımızı kaydedelim . Bunun için çarpıya basalım şöyle bir ekran gelecek :

Bluestacks konsol ayarını kaydetme

Yukarıda yazdığım gibi Blustacks ‘in bazı sürümlerinde bu özellik bulunmamaktadır . Eğer yeterli Ekran kartı ve ram değerleriniz mevcut ise son sürümü indirebilirsiniz . Eğer ikonunuz aktif olmuyorsa veya tıkladığınızda ekran gelmiyorsa oynadığıız oyunla alakalı problemler olabilir .

PAYLAŞ
Önceki makaleBedava İnternet Hizmeti Netfor
Sonraki makaleSitenize Facebook Sayfanızı ekleyin (Widget)
Kahramanmaraş 'ta doğdum. ilkokul , orta okul ve lise eğitimimi burada aldım . 4 yıldan bu yana programlama dilleri üzerine çalışmaktayım . Asıl ilgi alanım kriptoloji ve execute in memory üzerinedir . Çocuk yaşlarımda bilgisayara olan merakımı geliştirdim , oyun oynamaktan çok oyun yapmaya heveslendim .2013 yılında yapay zeka ve Java S üzerine çalıştım . Şimdi ise tersine mühendislik , programlama ve şifreleme bilimi üzerinde durmaktayım . İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Eğitim Teknolojileri Eğitimi okumaktayım. -"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!