Ana sayfa HABER Bedava İnternet Hizmeti Netfor

Bedava İnternet Hizmeti Netfor

69
0

Bedava internet hizmeti vereceğini söyleyen netfor nedir? Paylaştığı reklamlar ile merak uyandıran netfor internet hizmetini bedava vereceğini söyleyerek bir çok kişide merak uyandırdı. Televizyonda yayınlanan reklamlar ile kısa sürede faaliyete geçeceğini söyleyen Netfor internet hizmetini uydu yardımı ile vermeye hazırlanıyor.

Netfor Bedava İnternet Hizmeti
Netfor tarafından duyurulan reklamlarda bedava internet vereceğini vaat etmişti .

NETFOR NEDİR?
Netfor, Türkiye’de ve dünyada ilk kez uygulanmakta olan , bir konumdan başka bir konuma , hava yolu ile veri aktarılmasını sağlayan uydu üzerinden veri transferi gerçekleştirebilen, uydudan gelen sinyalleri düzenleyebilen , karadan yüksek maliyetlere sebep olan her türlü hizmet ve ürünün uydu üzerinden taşınmasını sağlayabilen, her bireye kendine özel bir elektronik posta kutusu tanımlanan ve bireylerin her türlü kurum ve kuruluşun aradan çıkarılmasıyla, bu noktalar ile direkt aracısız temas kurmasına olanak tanıyan genelde “Dijital Hava Kargo Sistemi” adıyla tanınan bu sistem ileriki günlerde daha popüler hale gelmesi bekleniyor

NETFOR DATA TRANSFERİ :

Gazetecilere kısa bir açıklama yapan Başkan Bekir Altunok, Netfor’un özelliklerini şu şekilde anlattı; “Netfor; uydu üzerinden bireysel data transferi ve kargo işlemi yapan sistemin adıdır. Üç aşamalı bir projedir. Birinci aşaması E-Posta, kanun kapsamında tebliğ edilebilecek dataların bireysel anlamda tebliğini sağlayacak bir sistem. İkincisi yine dünyada bir ilk olarak iddia ettiğimiz Elektronik Bilboard dediğimiz kişilerin evdeki televizyonların bir bilboarda dönüşmesi. Üçüncüsü de elektronik AVM dediğimiz, elektronik ticaret olarak adlandırılan internet siteleri üzerinden evlerde AVM modeliyle bin 200 ayrı dükkanın akredite edilerek, tüketiciye ulaşmasının sağlanması”.

Bunların ardından “DİGİTÜRK VE D-SMARTTAN FARKLIYIZ” :
Bekir Altunok, daha sonra sistemin yapısı ve içeriğiyle ilgili olarak şunları söyledi; “Üreticiyle tüketiciyi birleştiren, aracı kurumları ortadan kaldıran bir çalışma ticari modülasyonları merkezi olan bir iş değil. Bugün kamu tarafı olan yani PTT’nin dağıtım tekelindeki bir işi konuşuyoruz. Diğer tarafta TÜRKSAT var, biz ikisi arasındaki teknolojinin çözüm ortağıyız.
Bunu yapan MİDO diye Medya İzleyicileri Dinleyicileri Derneği bende onun genel başkanıyım. Bayilerimiz bu işin ticari faaliyetini yapıyorlar” dedi.

 

PAYLAŞ
Önceki makaleRecep İvedik 5 Fragmanı Çıktı !
Sonraki makaleBlueStacks Kontrol Ayarı Yapma
Kahramanmaraş 'ta doğdum. ilkokul , orta okul ve lise eğitimimi burada aldım . 4 yıldan bu yana programlama dilleri üzerine çalışmaktayım . Asıl ilgi alanım kriptoloji ve execute in memory üzerinedir . Çocuk yaşlarımda bilgisayara olan merakımı geliştirdim , oyun oynamaktan çok oyun yapmaya heveslendim .2013 yılında yapay zeka ve Java S üzerine çalıştım . Şimdi ise tersine mühendislik , programlama ve şifreleme bilimi üzerinde durmaktayım . İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Eğitim Teknolojileri Eğitimi okumaktayım. -"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!