WordPress resim görüntüleme sorunu | Photon hatası

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sunucu değişikliği sonrası karşılaştığım bir sorundan ve çözümünden bahsedeceğim. Malum bir çoğumuz WordPress kullanıyoruz ve ufak tefek sorunlar illaki yaşıyoruz. Tabi bu kullanmamıza engel oluyor mu ? Asla ! Ay lav vordpires diye yağlama yıkama yaptıktan sonra devam ediyoruz 🙂 . WordPress paneline yüklediğimiz resimleri yazı içinde kullandığımızda resmin bozuk resim ikonu ile belirtildiğini görüyorsak aşağıdakileri yapmamız gerekecek. Unutmamalıyız ki bu hatanın binbir çeşit sebebi olabilir. Ben Jetpack eklentisi kullanan arkadaşlar için bir anlatım hazırladım. Eğer sisteminizdeki eklentiler arasında jetpack yok ise resimlerin url lerinini kontrol edin. Eğer ‘2.wp.com‘ gibi resimlerinizin urlsinin başında ibareler bulunuyor ise büyük ihtimal Photon özelliğini kullanıyorsunuz.

Nedir bu Photon ?

Resimlerinizin jetpack yada kullandığınız başka eklenti tarafından optimize edilmesi ve dışardan import edilmesi olayıdır. Sürç-ü lisan oldu ise affola zira ben böyle yorumladım. Bu işlemin siteyi hızlandırdığı aşikar lakin bu hatalara da meydan vermiyor değil. Hatayı aldıysanız çözümü çok basit…

Yukarıdaki resmi bir önceki yazıyı önizlerken çektim. Hatayı görüp araştırmaya koyuldum ve çözümünü daha kolay bulabilmeniz için bu yazıyı yazdım. Tabi bir önceki yazıya da göz atmakta özgür olduğunuzu hatırlattıktan sonra çözümü söyleyeyim. Jetpack eklentisi kullanıyor iseniz bu eklentinin ayarlarına girin. Appearance ayarları altından Photon özelliğini pasif moda getirin ve hatayı aldığınız sayfaya girip yenileyin, resimlerin düzgün bir şekilde açılacağını göreceksiniz. Görmediniz mi ? Bu ve benzeri eklentileri tek tek devre dışı bırakarak yenileyin ve çerezlerinizi de kontrol etmeyi unutmayın. Sorun hallolana kadar eklentilerinizi test edin ve düzeldiğinde sebep olan eklentiyi kaldırın. Yine çözüm olmadıysa başka bir hata vardır. Yorum yaparak bildirirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir