WordPress öne çıkarılmış görselin facebook paylaşımlarında çıkmaması

Wordpress | Yazı önizleme resimlerinin facebook ve diğer sitelerde çıkmaması sorunu

WordPress sitenizde makale yazıyorsunuz ve bu resimlere öne çıkarılmış görsel ekliyorsunuz. Bu makaleleri sosyal medya hesaplarınızda heleki Facebook hesabınızda paylaşıyorsunuz ve bu gönderilerin önizleme resimlerinin olmadığını yada alakasız resimler olduğunu görüyorsunuz. Bu makalemizde sizlere bu sorunun nasıl çözüleceğini anlatacağız.

Yukarıda resmi bulunan All in SEO eklentisini kullanıyor olmanızı tavsiye ederim. Siteniz için klasik seo ayarlarını yorulmadan yapmanıza yardımcı olacak ve yazıların sosyal medya hesaplarında nasıl görüntüleneceğine karar vermenize yardımcı olacak bir eklenti. Bu eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra Sosyal Meta ayarlarına girin ve aşağıdakileri uygulayın…

Yukarıdaki resimde sarı ile işaretlediğim iki kısma dikkat etmeniz gerekiyor. OG:Resim Kaynağı Seçin yazan kısımda yazıların paylaşıldığında hangi resimleri önizleme olarak belirlemesini istiyorsanız onu seçin. Varsayılan olarak Default İmage gelecektir. Eğer paylaşımlarınızda otomatik olarak aynı resim çıksın istiyorsanız aşağıda bulunan Varsayılan OG:Resim kısmına bir resim girin. Burada girdiğiniz resim yazılarınızda varsayılan olarak çıkacaktır. Eğer yukarıdaki alanda Öne çıkarılmış görseli seçerseniz, sosyal medya hesaplarında paylaştığınız yazıların önizlemeleri, yazınız için belirlediğiniz öne çıkarılmış görsel ile aynı olacaktır. Ayarlamaları kendinize göre yapıp kaydedin.

Bağlantılarınızın Facebook önizleme resimlerini Buraya Tıklayarak test edebilirsiniz. Resimler burada anlık olarak görüntülenmez. Aynı zamanda yaptığınız işlemlerin aktif olması için biraz süre geçmesi gerekebilir. 2-3 gün süren bekleyişlerim sonucunda düzelen siteler olduğu gibi anlık olarak da güncellenen siteler gözlemledim. Sabırlı olmakta fayda var.
Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz. Yorumlarınız kendimizi geliştirmemiz açısından önemli.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir