Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme

Marketler , online satış siteleri gibi sürekli sizi rahatsız eden mesajlar her geçen gün artmakta .Sizin telefonunuza sürekli olarak mesaj gönderen bu siteler, kullandıkları sistemin kara listesinde yer almadıkça size mesaj göndermeye devam ederler .Kara listeye alınmanız dahilinde size mesaj gönderilmeden es geçilirsiniz . Bu firma yada küçük marketler tarafından gönderilen mesajlar telefon numarama nasıl ulaşıyorlar diye düşünüyorsanız ki düşünmüşsünüzdür . Durum şöyle ; Sürekli gelen mesajlar program yoluyla gönderildiklerinden numaralar bazen satın alınıyor (hastane,eczane,reklam şirketleri,number hacking…), bazende rasgele numaralar oluşturularak , oluşan numaraya gönderiliyorlar .Sistem bu kadar ilerlemiş  olsada çözüm tükenmeyecektir

Reklamları nasıl Engellerim ?

Öncelikle “iptalsms.com” adresine girelim . Alltaki kutuya “SMS GÖNDEREN FİRMA” yazan kısma XXX market şeklinde belirtip telefon numaranızı girin . 3 gün içinde telefon numaranız kara listeye alınacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Mert Dirilik’in profil fotoğrafı

Mert Dirilik

Kahramanmaraş 'ta doğdum. ilkokul , orta okul ve lise eğitimimi burada aldım . 4 yıldan bu yana programlama dilleri üzerine çalışmaktayım . Asıl ilgi alanım kriptoloji ve execute in memory üzerinedir . Çocuk yaşlarımda bilgisayara olan merakımı geliştirdim , oyun oynamaktan çok oyun yapmaya heveslendim .2013 yılında yapay zeka ve Java S üzerine çalıştım . Şimdi ise tersine mühendislik , programlama ve şifreleme bilimi üzerinde durmaktayım . İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Eğitim Teknolojileri Eğitimi okumaktayım. -"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme” için bir yorum

  • ’in profil fotoğrafı
    20 Mayıs 2016 tarihinde, saat 10:06
    Permalink

    Az çekmedik reklam smslerinden dolandiricilardan çok güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim .

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir