Panoya kopyaladıklarınızı kayıt altına alın !

Bilgisayar başında gün içerisinde çok vakit geçirenler, macOS platformunda cmd+c komutunu kullanarak onlarca şey kopyalıyor. Bu kopyalamalar arasında metin ve linklerin yanında görseller de yer alıyor. Tweetbot’un geliştiricisi Tapbots tarafından geliştirilen Pastebot, cmd+c komutuna farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

Bildiğiniz gibi cmd+c komutunu kullanarak kopyaladıklarınızı bir yere kaydetmeyip, üzerine farklı bir şey kopyaladığınızda, bir önceki kopyaladığınız silinir. Pastebot, kopyaladığınız tüm şeyleri panosuna kaydediyor.

Linkler, metinler ve hatta görselleri panosuna otomatik olarak kaydeden Pastebot sayesinde, cmd+c ile kopyaladıklarınıza kolayca ulaşabiliyorsunuz. Güvenlik için güncelleme alarak, internet şifrelerini kaydetmeyen Pastebot, Blacklist opsiyonu da sunuyor. Blacklist ile istediğiniz uygulamada Pastebot’un çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Pastebot ile kopyaladıklarınızı iCloud hesabınıza kaydedebilir ve birden fazla macOS cihaz kullanıyorsanız, kopyaladıklarınızı cihazlarınız arasında senkronizasyon yapabilirsiniz.

Pastebot şimdilik macOS platformunda yer alıyor. iCloud özelliğinin daha verimli çalışması için Pastebot muhtemelen ilerleyen aylarda iOS platformuna da gelebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir