KeePass Temel Eğitim Dersi 1

KeePass Nedir ?
KeePass Programı Web üzerindeki üyelik isminizi ve şifrelerinizi saklayabilen açık kaynak kodlu bir yazılımdır . Bu yazılım sizlere güvenli bir şifre saklama data’sı oluşturmanızı ve üye olduğunuz yüzlerce siteye sadece tek tık ile bilgileri otomatik doldurtmaya yarayan yazılımdır .

KeePass Yazılımının Faydası nelerdir ?

Bu program orta düzey kullanıcıları tarafından rahatça kullanılabilinir . Güvenliği bir üst seviyeye çıkartabilir ve kredi kartı , kimlik , hastane ,mail , sosyal medya hesapları gibi bir çok bilgilerinizi güvenle saklayabileceğiniz bir yazılım .

KeePass’Programına Neden Güvenmeliyiz ?

Bu program açık kaynak kodlu olmasına rağmen birçok kod sever dostlar tarafından incelenmiş güvenilir arka kapı vs . bulunmadığı ortaya konulmuştur.

KeePass Eğitim Dersleri 1. Kısım

KeePass Programı kapsamlı ve geliştirilebilir olduğundan bir kaç derste sizlere genel kullanımını ve pluginlerin Aktif/Deaktif yapabilmeyi , dil dosyası eklemeyi . Güvenili şifre oluşumu ve 256 bit şifrenin nasıl oluşturulduğu konuları işlenmiştir . Programın kurulumu ile ilgili bilgileri aşağıdaki videoda bulacaksınız iyi seyirler.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Mert Dirilik’in profil fotoğrafı

Mert Dirilik

Kahramanmaraş 'ta doğdum. ilkokul , orta okul ve lise eğitimimi burada aldım . 4 yıldan bu yana programlama dilleri üzerine çalışmaktayım . Asıl ilgi alanım kriptoloji ve execute in memory üzerinedir . Çocuk yaşlarımda bilgisayara olan merakımı geliştirdim , oyun oynamaktan çok oyun yapmaya heveslendim .2013 yılında yapay zeka ve Java S üzerine çalıştım . Şimdi ise tersine mühendislik , programlama ve şifreleme bilimi üzerinde durmaktayım . İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Eğitim Teknolojileri Eğitimi okumaktayım. -"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

KeePass Temel Eğitim Dersi 1” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir