IOS 10 ile varsayılan uygulamalar kaldırılabilecek

IOS, varsayılan uygulamaların kalkacağı bir güncelleme getiriyor... IOS 10 yeniliklerinden biri...

IOS işletim sistemli Apple telefon kullanan insanların sürekli yeni güncellemeler ile daha fazla özellik bekleyişinde olmaları, Apple yetkililerininde farkında olduğu bir durum. Rakipleri ile arayı muazzam halde açmış bulunan Apple sizler için çalışıyor. Önceden yazmış olduğumuz Giphy İOS klavyesini yayınladı. İOS Klavyede gif desteği adlı yazımızda IOS un sosyal medya hesaplarının vazgeçilmezi olan Giflere uygun klavyeler geliştirmesinin haberini vermiştik. İşte ios 10 ile gelen varsayılan uygulamaları kaldırma imkanı…

IOS 10 beta ile kaldırılabilecek varsayılan uygulamalar listesi aşağıdaki gibidir

Apple, kullanıcılarının varsayılan uygulamaları kaldırabilmesi ve yerden tasarruf edebilmeleri için girişimde bulundu. Ayrıca kullanıcılar için özelleştirme imkanı sağlayan Apple, IOS Beta yı denemenizi tavsiye ediyor.

Peki uygulamaları kaldırmak için ne gerekiyor ?

Uygulamaları kaldırabilmek için mevzu bahsi geçen uygulamanın üzerine basılı tutup çarpı (X) işaretinin gelmesini beklemek ve bu işarete basmak gerekiyor. Böylece uygulamayı kaldırmış olacaksınız. Belirtmek isterim ki, sizinde tahmin ettiğiniz üzere her istediğiniz uygulamayı kaldırma şansınız yok. Telefonununuzun stabil çalışmasını engelleyecek hamlelerde bulunmanıza henüz izin verilmiyor. Bunun için sadece kullanmak zorunda olmadığınız uygulamaları kaldırabiliyorsunuz. Hava durumu,döviz kurları gibi extra uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Kaldırdığım uygulamaları geri nasıl yükleyebilirim, nerde bulabilirim ?

Kaldırdığınız uygulamalarınızı AppStrore dan geri yükleyebilirsiniz. Uygulamalar listesinde simgesini gördüğünüz uygulamaya isterseniz AppStore üzerinden tekrar erişim sağlayabileceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

IOS 10 ile varsayılan uygulamalar kaldırılabilecek” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir