İnstagram Ticari Profiller – İletişim düğmesi, Harita özelliği

İnstagram 2016 nın başlarında iş profilleri oluşturma çalışmalarına başlamıştı. Facebook’ta bulunan sponsorlu bağlantılar şeklinde reklamlar barındıran İnstagram, buna ek olarak ticari profiller oluşturmak için kullanıcılarına yetki vermeyi planlıyor. Şuan test aşamasında olan bu özellik, satıcıların müşterileri ile buluşmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bu profillerin diğer profillerden farklı olarak adres bilgileri, iletişim butonu (siteye bağlantı), doğrulanmış hesap ve İnstagram Ticari profilleri altında oluşturulmuş bir kategori bilgilerini görebileceksiniz yada gösterebileceksiniz..

Profillerin tasarımı halen bitmiş değil. Test aşamasında olan bu yenilik için instagram aylardır denemeler yapıyor. Bu denemelerin kimisi anasayfalarınızda karşınıza çıksada kimileri gizli bir kitle tarafından takip ediliyor.
.

Takip düğmesinin sol tarafında belirecek olan İletişim düğmesine tıklandığında bir açılır menü getirilecek. Bu menüde firmanın iletişim bilgileri yer alacak.

Bu yeniliği kısa süre sonra aktif ederek kitlesini kazanca çevirmeyi planlayan istagram’ın 400 milyon aktif kullanıcısı ve 200.000 reklamvereni bulunuyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

İnstagram Ticari Profiller – İletişim düğmesi, Harita özelliği” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir