Gözünüzü Flux İle Koruyun

Flux sürekli bilgisayar kullanıcıları için geliştirilmiş bir ekran parlaklığı değiştirme programıdır.
Ekranın kontrast (Contrast)ve renklerini kullanıcının göz algısına uygun hale getirir. Bulunduğunuz konumun güneş saatlerine göre ekran ayarlarınızı güncel olarak düzenliyor olması ise başka güzel bir yanıdır.Flux’un aynı zamanda chrome eklentiside bulunmaktadır. “Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz”

Programı yükledikten sonra bulunduğunuz yerin koordinatlarını girin. Program yerinizi öğrendikten sonra güneşin durumunu ve gün ışığını hesaplayarak akşama doğru ekranınızın daha koyu ve rahatsız etmeyen renk ve tonlarda olmasını sağlıyor. Ertesi gün yine eski parlak haline dönüyor ama akşama doğru yine filtreleme başlıyor. Bunu yukarıda bahsetmiş olduğum mavi tonlamasını düşürerek ve bunu size hissettirmeden yapıyor. Eğer bilgisayarın başından hiç kalkmazsanız ekranın renginin değiştiğinin farkına bile varmazsınız.İlk kullanılmaya başlandığında ekran biraz sarımtırak gelebiliyor ama kullanmaya başladığınızda bir süre sonra gözleriniz görünüme alışacaktır.Eğer bilgisayar başında çok vakit geçiren biriyseniz flux ile gözlerinizi korumaya hemen başlamalısınız .

FLUX İNDİR

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Mert Dirilik’in profil fotoğrafı

Mert Dirilik

Kahramanmaraş 'ta doğdum. ilkokul , orta okul ve lise eğitimimi burada aldım . 4 yıldan bu yana programlama dilleri üzerine çalışmaktayım . Asıl ilgi alanım kriptoloji ve execute in memory üzerinedir . Çocuk yaşlarımda bilgisayara olan merakımı geliştirdim , oyun oynamaktan çok oyun yapmaya heveslendim .2013 yılında yapay zeka ve Java S üzerine çalıştım . Şimdi ise tersine mühendislik , programlama ve şifreleme bilimi üzerinde durmaktayım . İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Eğitim Teknolojileri Eğitimi okumaktayım. -"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir