ASUS ROG XG2 Harici grafik kartı GPU – Laptop ve Masaüstü

ASUS ROG XG2 harici grafik kartı (laptop ve masaüstü için)

Bu yazımızda resimlerini gördüğünüz ASUS’un ürettiği ROG XG2 eGPU (harici – external) grafik kartı hakkında biraz bilgi vermek istedik. Bu dünya güzeline aşık olmamak elde değil. Oyunlar her ne kadar grafik kartına yüklense bile daha çok yüklenen ticari grafiksel işlemler kadar yük bindiremiyor. 3 boyutlu ve HD FULL HD video çalışmaları için Görüntü Oluşturma (render) işlemi, bildiğiniz üzere çok fazla GPU performansı istemektedir. Haliyle bu tarz ürünler üretilirken tasarımları ise kendine hayran bırakacak düzeyde kaliteli görünüyor.

Sürekli gelişen yazılımları tam performans kullanabilmek için donanımınızın bunu karşılaması gerekiyor. Sıfırdan tesisatı kurmak yerine elinizdekileri kullanmak daha karlı olacaktır. Fakat buradaki ürünü alternatif çözüm olarak göstermek yanlış olacaktır. Son çıkan GPU lardan olan bu parça 10 Ocak 2016 tarihinde tanıtıma çıktı. Fiyatı ile ilgili kesin bilgi yayımlamış değiller. Profesyonel düzeyde iş yapabileceklerin kesinlikle kullanabileceği bu güzelliği, bilgisayar teknolojilerinin ne düzeyde gelişmekte olduğundan haberdar olun diye tanıttık.

Normal düzeyde bilgisayar kullanıcılarının alabilecekleri daha makul fiyatlardaki grafik kartları mevcuttur. Bu tarz aygıtlara birden fazla cihaz bağlayarak grafik yüklerini rahatlatabilir ve muhteşem hız ve kalite ile projeler üretebilirsiniz. Sadece oyun oynamak ve basit grafik işlemleri yapmak için masaüstü bilgisayarınıza alacağınız 2 GB 128 bitlik bir ekran kartı ve uygun diğer donanımlar işinizi görecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Burak Durmuş’in profil fotoğrafı

Burak Durmuş

İstanbul doğumluyum. Eğitim hayatım Kahramanmaraş'ta geçti. Web Programlama alanında lise eğitimi aldım. Üniversite'de bilgisayar programlama üzerine eğitim aldım. Grafik tasarım konusunda kendi çabalarımla tatmin edici seviyeye geldim ve birçok firmaya bu üçü hakkında hizmet verdim. Şuan Kahramanmaraş'ta özel bir şirkette bilişim sorumlusuyum. Hedeflerimin arasında çok iyi bir web sistemi geliştirip birçok insana hitap etmek başta geliyor. Bunun için yeterince çalışıyor ve sürekli öğreniyorum. Öğrenmek en sevdiğim eylemlerden biridir ve öğrenme-öğretme konusunda kesinlikle pasif değilim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir